Курс валют
$
74.16
0.73
87.23
Курс валют
Курс валют
$
74.16
0.73
87.23
Меню
Поиск по сайту

Сунтаарга бастыҥ спортсменнары чиэстээтилэр

27.12.2019 10:24 0
Сунтаарга бастыҥ спортсменнары чиэстээтилэр

Ахсынньы 26 күнүгэр, олохсуйбут үгэс быһыытынан спорт араас көрүҥнэригэр утумнаахтык дьарыктанан, биһиги улуус аатын ааттатар, киэн туттар чулуу спортсменнарбытын чиэстээтибит.


Улуус Аҕа баһылыга Анатолий Григорьев, эт-хаан өттүнэн чэгиэн, үрдүк култууралаах, духуобунай сайдыылаах ыччаттаах омук инникилээх буоларын бэлиэтээн туран, ситиһиилээх спортсменнарга уонна кинилэр тренердэригэр махтал суруктары туттартаата. Тэрилтэлэр тутаах салайааччылара чулуу дьоммутун эҕэрдэлээтилэр уонна инникитин даҕаны кыайыы көтөллөөх буолалларыгар баҕардылар.

Ол курдук сыл 10 бастыҥ спортсменнара ааттаннылар:
10 миэстэ – Аюшеев Дмитрий Дамбиевич — оҕунан ытыы.
9 миэстэ – Павлов Кирилл Валентинович – көҥүл тустуу.
8 миэстэ – Самсонов Реворий Альбертович – көҥүл тустуу.
7 миэстэ – Егоров Петр Германович – компакт спортинг.
6 миэстэ – Сергин Ньургун Ефимович — көҥүл тустуу.
5 миэстэ – Варламов Михаил Леонидович – буокса.
4 миэстэ – Прокопьева Сардаана Александровна – олорон эрэ волейбол.
3 миэстэ – Леонтьева Наталья Юрьевна — чэпчэки атлетика.
2 миэстэ – Охлопков Николай Петрович — көҥүл тустуу.
1 миэстэ – Дмитриева Алена Георгиевна — олорон эрэ волейбол.

А.И. Иванов аатынан, Сунтаардааҕы олимпийскай эрэллэри бэлэмниир спортивнай оскуола 5 бастын иитиллээччилэринэн:
5 миэстэ – Родомир Ким – Оҕунан ытыы.
4 миэстэ – Лев Павлов – көҥүл тустуу.
3 миэстэ – Аслан Трофимов — көҥүл тустуу.
2 миэстэ – Кэскил Семенов — көҥүл тустуу.
1 миэстэ – Софрон Осипов — көҥүл тустуу.

МБУ ДЮСШ мас тардыһыытыгар бастыҥ спортсменнарынан:
5 миэстэ – Дьулустан Давыдов, Кутана 9 кылааһын үөрэнээччитэ.
4 миэстэ – Георгий Тимофеев, Кэмпэндээйи 11 кылааһын үөрэнээччитэ.
3 миэстэ – Тимур Илларионов, Тойбохой 9 кылааһын үөрэнээччитэ.
2 миэстэ – Валентин Иванов, Сунтаардааҕы 1 №-дээх оскуола 10 кылааһын үөрэнээччитэ.
1 миэстэ – Ньургун-Михаил Антонов, Аллаҥа оскуолатын 11 кылааһын үөрэнээччитэ.

Сыл бастын лауреаттара:
Бастыҥ тренер – Данилов Николай Романович – көнүл тустуу.
Бастыҥ Бэдэрээссийэ бэрэсэдээтэлэ – Васильева Мария Васильевна – председатель федерации национальных настольнай игр.
Бастыҥ спортинструктор – Данилов Алексей Владимирович – Тойбохой нэһилиэгэ.
Бастыҥ спордунар дьарыктанар баһылык – Анисимов Владимир Федорович — Туойдаах нэһилиэгин баһылыга.
Бастыҥ спонсор – Яковлев Алексей Иванович – ООО СК «Проф строй»
Бастыҥ меценат – Тимофеев Юрий Митрофанович – урбаанньыт.
Бастыҥ физкультура учуутала – Михайлов Павел Эдуардович – Тойбохой оскуолатын учуутала.

Сыл бастыҥ бэтэрээн спортсменнара:
5 миэстэ – Иванов Айаал Николаевич – хапсаҕай.
4 миэстэ – Архипов Иван Гаврилович – чэпчэки атлетика.
3 миэстэ – Наумов Клим Семенович — хапсаҕай.
2 миэстэ – Михайлов Алексей Алексеевич — хапсаҕай.
1 миэстэ – Архипов Василий Николаевич – мас тардыһыы.

Адаптивнай спорт көрүнэр сыл бастыҥ спортсменнара:
Михайлов Илларион Александрович – оҕунан ытыы.
Краскова Нина Алексеевна – олорон эрэ волейбол.
Данилова Агафия Николаевна – олорон эрэ волейбол.

Сунтаар улууһун комплекснай спартакиада түмүгэ:
1 группаҕа 700 диэри ахсааннаах нэһилиэктэр
3 миэстэ – Хордогой нэһилиэгэ
2 миэстэ – Хадан нэһилиэгэ
1 миэстэ – Маар-Күөл нэһилиэгэ

2 группа 700 элбэх ахсааннаах нэһилиэктэр
3 миэстэ – Кириэстээх нэһилиэгэ
2 миэстэ – Тойбохой нэһилиэгэ
1 миэстэ – Сунтаар нэһилиэгин «Сомоҕо» түөлбэтэ.

***

«Сунтаар улууһа (оройуона)» муниципальнай оройуон дьаһалтатын пресс- сулууспата

Оставить комментарий    

!